AKCE

TKLko: Pošťáci ~ Ptaszek & Bužma ~ Steven´s

14.8.2024 17:00 - 14.8.2024 23:59


Tradiční letní festival v Třinci opět oživí podvečery v centru města, tentokrát to budou pravidelně ty středeční!

Bratři v Tricku: Pošťáci

Jejich rajónem je pobočka, tempo jejich razítek je vražedné. Nedoručitelná zásilka pro ně neexistuje, na rozměrech nezáleží, sbalí a omotají si každou. Vraťte se v hravé show plné situačního humoru, improvizace a prvků nového cirkusu do doby, kdy ještě milostné dopisy ze schránek na křídlech lásky roznášeli páni Pošťáci. A že je občas adresát neznámý? Nevadí. V obálce Bratrů v tricku je zábava pro celou rodinu doručena!

Umělecké uskupení Bratři v tricku patří již přes deset let ke špičce na poli nového cirkusu u nás. Členové souboru Václav Jelínek a Adam Jarchovský jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice. Pravidelně se účastní všech významných festivalů a přehlídek pouličního a novocirkusového divadla. Bratři v tricku svojí uměleckou činností výrazným způsobem napomáhají k mezinárodní reprezentaci českého nového cirkusu.Specializací souboru Bratři v tricku je propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem. Snaží se co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytváří moderní divadelní tvar. Jejich vystoupení jsou stavěná tak, aby se diváci bavili nejen precizním žonglováním, ale i divadelní stránkou. Oblíbené duo Jarchovský, Jelínek neustále překvapuje kreativitou a inovativním přístupem. Show Bratrů v tricku už mělo možnost shlédnout desettisíce lidí v České republice, Španělsku, Finsku, Švédsku, ve Francii, Lotyšsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Izraeli, Ukrajině, Itálii, Polsku, Slovensku i Taiwanu a v neposlední řadě v Číně na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji a na závodech Formule 1 v Bahrajnu.

 

Ptaszek & Bužma

Dva osobití bluesmani české hudební scény protnuli své umělecké dráhy a jejich spolupráce nachází inspiraci v gospelu a blues.

Matěj Ptaszek, kterého můžete znát z filmu Občanský průkaz a jenž patří mezi evropskou  špičku  bluesových foukačkářů (Nositel titulu HOHNER Newcomer 2009 a patnáctý nejlepší bluesový harmonikář světa dle ankety prestižního bluesového časopisu Twój Blues, 2012). Po několika letech strávených v Jižní Americe, kde hrál blues v místních klubech a vystupoval na festivalech se Ptaszek vrátil do České republiky a obohacen o zkušenost kolumbijského crocante rytmu, vytvořil duo s uznávaným českým bluesmanem Bužmou, který mimo jiné úzce spolupracoval s legendárním doyenem moravských bluesmanů Pepou Streichlem.

Bužmova instrumentální dovednost (akustická kytara, banjo, resofonická kytara) a poetičnost nadčasových textů v češtině i prajzském nářečí a Ptaszkova virtuózní hra na foukací harmoniku a neotřelý pěvecký projev obou protagonistů uvrhne posluchače do víru bryskního blues okořeněného o lyričnost českého jazyka i tradičních hudebních perel amerického Jihu. Těšte se na křupající nářez dua PTASZEK & BUŽMA.

 

Steven´s

Šestičlenná parta ze západu Čech, která ve své tvorbě mísí prvky blues, rocku a nebojí se zabrousit ani do funkových groovů. Žánrově různorodé aranže stojí na pevných základech rytmiky, kytarových riffů a celkovou barvu zvuku pak dotváří hlasy vokalistek. V prosinci 2021 vydali Steven's debutový singl "Enough". V březnu 2022 se stali tipem týdne na bandzone.cz a jejich debutový singl se dostal do vysílání rádia Beat. V dubnu 2022 vyhráli Steven's hlavní cenu poroty v soutěži Blues Aperitiv pořádané festivalem Blues Alive což je účast na tomto legendárním festivalu. Dále pak Blues Alive Chorzów (PL) a festival Boskovice.  V říjnu 2022 proběhl křest debutové desky Runnin´Man a vydání druhého klipu After the Show.

 

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram