AKCE

SLÁVEK KRÁL & COREY: Cestování se psem - Kino z cest

16.4.2024 17:30 - 16.4.2024 19:00


Stand-up/fota/videa/prodej knih

16. 4. v 17:30 Kino Kosmos

Srdečně vás zveme na speciální přednášku plnou dobrodružství, smíchu a tipů na cestování se psem!
Těší se na vás fenka Corey i Slávek Král. Ten zájemcům nabídne ke koupi obě své knihy i s věnováním:
Stopařův průvodce zeměkoulí (400 Kč)
Stopem se psem (400 Kč)

CESTOVÁNÍ SE PSEM
Slávek a fenka Corey projeli celkem 28 států autostopem.
Jaké to je cestovat se psem, co k tomu všechno potřebujete, jaké jsou úskalí a radosti? Projdeme si cesty po Balkánu, Banátu i celkově po Evropě, dále cesty po Rusku, Střední Asii, Íránu nebo Turecku. Zmíním i zimní přechod Šumavy po nouzových noclezištích ve stanu a další výlety po ČR.

Chybět nebude ani povídání ke knize „Stopem se psem – do Japonska bez Japonska“:

Slávek a jeho neodolatelná fenka Corey se vydali na neuvěřitelnou 33 000 km dlouhou procházku po 19 státech euroasijského kontinentu. Jejich dobrodružství začalo neplánovaným zastavením ve Střední Asii poté, co je vladivostocký trajekt nepustil na palubu. Zavřeli je v Rusku a vyhostili do Kazachstánu.

Ale nejenom to! Tato přednáška vám přinese i vtipné příhody z jejich zážitků s couchsurfingem, půjčením oslíka do hor anebo návštěvou nejdivnějších měst v Turkmenistánu.

A aby toho nebylo málo, přijďte se dozvědět také praktické tipy na cestování se psem. Slávek a Corey prošli tímto dobrodružstvím společně a přináší vám cenné rady a zkušenosti. Můžete se dozvědět, jak se připravit na takovou výzvu, jak se vypořádat s byrokracií, jak najít ubytování, které země jsou přátelské k pejskům, a jak se vyrovnat s různými klimatickými podmínkami. A samozřejmě, jak si užít cestování se svým čtyřnohým kamarádem naplno!

Přijďte se inspirovat, zasmát a získat neocenitelné rady!

Slávek Král o své fence COREY Corey je moje malá spolucestovatelka. Už v 5 měsících procestovala 17 zemí Evropy (z toho 4 nelegálně). Jeli jsme společně stopem do Japonska bez Japonska a projeli jsme Rusko a Střední Asii. Zúčastnili jsme se zimního stopařského závodu. Plus Corey vyhrála instagram roku 2019.

SLÁVEK KRÁL
Slávek cestuje už 9 let, dal dvě cesty kolem světa stopem a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku. Nepotřebuje moc peněz, cestuje stopem, kempuje a často dobrovolničí.
Jak sám rád říká: „Svět je bezpečné místo pro život, a rozhodně to není takové, jak nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 300 000 km v 87 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají, že je to nebezpečný.“ Slávek přednáší o cestování, vystupuje na největších cestovatelských festivalech, pořádá svůj vlastní „Travel Stand-Up Festival“, vystavuje svoje fotografie a je zapsán v knize rekordů za největší vzdálenost ujetou autostopem. Napsal knihy „Stopařův průvodce zeměkoulí“ a „Stopem se psem: Do Japonska bez Japonska„.

Anotace ke KNIZE Stopem se psem: Do Japonska bez Japonska
Slávek opět dokazuje, že je Králem autostopu. Tentokrát ho posunuje o další level a po dvou cestách kolem světa stopem vyráží stopovat se svým pejskem.
Zamíří do Japonska, místo toho nakonec křížem krážem projede Rusko, aby skončil vyhoštěn v Kazachstánu. Ale tím to rozhodně nekončí. Jak se stopuje v zemi, kde nedává nic smysl? A ještě k tomu se psem? Slávek míní, byrokracie mění. Náročná pouť po zemi tisíce razítek se stala předlohou pro únikovou hru a ilustrace, které Slávek Král pro čtenáře vlastnoručně připravil. Vyzkoušej, zda se před byrokracií podaří uniknout i tobě! Datum vydání: 17. 10. 2023

Anotace ke KNIZE Stopařův průvodce zeměkoulí
Slávek Král cestuje už osm let, dal dvě cesty kolem světa stopem a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku. Peněz moc nepotřebuje. Cestuje jako stopař, kempuje a často dobrovolničí. Jak sám říká: „Nastopoval jsem přes 250 tisíc kilometrů v 84 zemích světa a 21 státech USA, a lidi mi pořád říkají, že je to nebezpečné. Podle mě je svět bezpečné místo pro život a rozhodně to není takové, jak nám cpou v televizi.“
V knize najdeš nejzajímavější příběhy, které se mu za jeho stopařskou kariéru staly. Otevři na libovolné stránce, přečti si krátký příběh, a pochopíš. Příběhy budou doplněny základními pojmy, tipy na cestování a QR kódy s odkazy na video. Rok vydání: 2020

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram