AKCE

Galeri města Třince - Vernisáž výstavy Salon pokladů

2.3.2023 17:00 - 2.3.2023 18:00


Originály obrazů a plastik nejslavnějších českých výtvarných umělců budou od 6. března k vidění v Galerii města Třince. Výstava potrvá do 22. března.

Galerie města Třince ve spolupráci s Galerií Zdeněk Sklenář nabídne v březnu ojedinělou výstavu, na které přestaví více než desítku českých výtvarných legend od secese, kubismu, avantgardy, surrealismu nebo abstrakce až po současné umění.
Výstava bude tedy jakýmsi setkáním umělců jako například Alfons Mucha, František Kupka, Bohumil Kubišta, Jan Zrzavý, Josef Šíma, Jindřich Štyrský, Zdeněk Sklenář, Václav Boštík, Zdeněk Sýkora, Milan Grygar, Adriana Šimotová, Karel Malich, Milan Dobeš, Jan Merta a Krištof Kintera. Koncept výstavy je jedinečný v tom, že je postaven na vizuálním kontrastu mezi raným a vrcholným dílem jednotlivých autorů.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. března v 17.00 hodin ve výstavním prostoru v KD TRISIA a výstava potrvá od 6. do 22. března.

Galerie města Třince chystá k výstavě komentované prohlídky. Ty se budou konat v pondělky 6., 13. a 20. března. vždy od 16.00 hodin. Vstup na výstavu i na komentované prohlídky je zdarma.

 

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram