Třinecké zajímavosti

Unikátní labyrint v třineckém lesoparku

V samém centru třineckého lesoparku, který je součástí města, se nachází zmenšená kopie labyrintu z francouzské katedrály v Chartres. Labyrint se vyznačuje unikátním vzhledem a díky 360 metrům cesty do jeho středu mají návštěvníci možnost zklidnit svou mysl během procházky. Cesta do středu labyrintu symbolizuje cestu do našeho vlastního nitra a zpět do vnějšího světa. Labyrint je určen všem návštěvníkům bez ohledu na věk. 

Třinecký Street Workout Park je největší v České republice

Jeden z největších českých streetworkoutových parků se nachází na adrese Tyršova 824, hned vedle třinecké sportovní haly STaRS. Na hřišti se nachází celkem 24 posilovacích prvků a celé hřiště má rozlohu 25 x 21 metrů. Přístup na toto hřiště je zdarma, a to v jakoukoli denní dobu a pro kohokoli, kdo by si rád zacvičil. Cvičit se dá na prvcích umístěných výhradně ve venkovním prostředí. Při jejich použití se cvičí s váhou vlastního těla. Třinec tak chce být atraktivní také pro všechny mladé a aktivní lidi, kteří si díky tomuto hřišti mohou vylepšit kondičku a smysluplně trávit svůj volný čas. 

Odkryjte příběh jednoho Třinečana

Při procházkách městem můžete odkrývat tzv. Příběh jednoho Třinečana, který je vepsán do systému laviček, které se nacházejí po celém území Třince. Během objevování je možné poskládat příběh z celkem dvacítky nápisů se životními postřehy jednoho Třinečana. S objevováním vám může pomoci mapa, díky které lépe poznáte město, ale také příběh imaginárního člověka, který v něm strávil většinu svého života. Příběh lze poskládat z vět vygravírovaných na opěradlech laviček. Mapu s rozmístěním těchto laviček si můžete vyzvednout v Infocentru Třinec, nebo si ji prohlédnout na obrázcích níže. 

 

Významné osobnosti Třince

najdete na stránkách města a na stánkách třineckého gymnázia

 

 

 

 

 

 

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram