Vítejte v
Třinci

AKCE

Vernisáž výstavy básní a ilustrací k básnické sbírce Michala Kaminského.

12.9.2023 20:00 - 12.9.2023 23:00


Srdečně zveme na speciální VERNISÁŽ VÝSTAVY básní Michala Kaminského a ilustrací Magdaleny Kokory k básnické sbírce Chytil jsem do sklenice dvě vosy, které se líbaly na okně.

Dne 12. 9. 2023 od 20:00.

Vernisáž doplní projekce Michalových filmů.

MICHAL KAMINSKI *1976 Třinec

Kameraman, grafik. Absolvent Filmové školy Zlín.

Spoluzakladatel občanského sdružení Ubot Gallery (*1998), které v letech 2008 – 2016, pořádalo v Třinci festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Ubot Gallery mimo jiné také organizuje 19 let filmový klub v Bystřici tzv. FILMÁČBYS3CE.

Jako kameraman se podílel na několika krátkometrážních a jednom celovečerním filmu. Snímek PARAZITI, byl uveden v hlavních soutěžích na festivalech v marockém Agádíru, Turíně, irském hrabství Tipperary a berlínském festivalu Biennial edition Women CineMakers.

V roce 2022 mu vyšla debutová básnická sbírka „Chytil jsem do sklenice dvě vosy, které se líbaly na okně.“, která obsahuje výběr básní z let 1998 – 2022. Je členem post-grunge kapely POSTLER, kde hraje na basovou kytaru.

Mgr. MAGDALENA KOKORA – ilustrace k básnické sbírce

Absolventka katedry malířství na Slezské univerzitě v Cieszyně, pochází z polského Zabrze. Polka, okouzlená českými Beskydami. Žije již 14 let v Třinci.

Tvoří na mnoha úrovních - maluje, navrhuje, tancuje a hlavně vytváří videa. Milovnice cestování, jak toho introspektivního, tak toho klasického. Největší inspiraci čerpá z moudrých rozhovorů, přírody a ticha.

Ve 21.00 autor sbírky osobně uvede Festivalové jednohubky, pro které vybral film Neuvěřitelné, ale pravdivé.

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram     Youtube