AKCE

Třinec se připravuje na Den s IZS a Den otevřených dveří IVC

3.6.2023 09:30 - 3.6.2023 12:00


Po třech letech můžeme opět na vlastní oči vidět, co vše obnáší těžká, ale záslužná práce hasičů, záchranářů, policistů, celníků, strážníků a vojáků. Den s Integrovaným záchranným systémem (IZS) se bude konat v sobotu 3. června 2023 od 9:30 hodin. Víkend bude nabitý zajímavými ukázkami i díky dni otevřených dveří Integrovaného výjezdového centra v Třinci (IVC), které se budou konat hned následující den, v neděli 4. června od 10 hodin v areálu IVC v Třinci na Frýdecké.

Chceš se stát hasičem, záchranářem, nebo policistou? Můžeš se jimi stát. Návštěvníky čekají dynamické ukázky zásahů záchranných složek s vyprošťováním osob, na místě bude k vidění technika všech složek a těšit se můžeme na pestrý program nejen pro rodiny s dětmi. Součástí budou ukázky služební kynologie, během níž policisté a celníci předvedou, jaké kousky zvládají jejich služební psi. Do Třince přijedou i vojáci, kteří budou svou prezentaci zaměřenou na kybernetiku. Na náměstí Svobody se budou moci návštěvníci přiučit na vlastní kůži sebeobraně nebo si vyzkoušet první pomoc.

V prostorách Kulturního domu Trisia bude k vidění výstava fotografií ze zásahů hasičů. Na oba dny jsou připraveny soutěže v požárním sportu.

Neděle pak bude ve znamení Dne otevřených dveří IVC. Můžete se podívat do garáží výjezdového centra, zkusit si, jaké to je když se s vámi otáčí auto. K dispozici bude fotokoutek, děti potěší malování na obličej, ukázky virtuální reality a k tomu všemu se můžeme těšit na hudební a taneční program.

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram