Vítejte v
Třinci

AKCE

Prague Cello Quartet

22.10.2020 18:00 - 22.10.2020 23:59


Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a populárních hitů.
Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Ne náhodou se nabízí srovnání se světově úspěšnými 2 Cellos. Přesvědčte se o tom sami na jejich koncertě u nás v Třinci.

Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové kvartetu, absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají na svém kontě řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích – v roce 2016 absolvovali turné v Japonsku, v červnu 2017 měsíční turné v Číně. Prague Cello Quartet mají na svém kontě tři alba – No.1 (2011), Top Secret (2013) a HAPPY (2018). Právě druhé a třetí CD si můžete zakoupit na koncertech PCQ nebo webových stránkách

Cílem PCQ je přiblížit klasickou hudbu posluchačům všech věkových kategorií a publikum nejen bavit, ale také inspirovat. Na svých koncertech nešetří vtipem, humornými scénkami i překvapivým zhudebněním netradičních skladeb.


Tato čtveřice umí diváky pořádně nadchnout. Nástroje i party ovládají sebevědomě, s úsměvem a sebeironií. Všichni hráči jsou bezkonkurenční sólisté i skvělí jako soubor.
- OperaPlus


Být hostem PCQ je jako stát na přídi sportovní jachty a mít v zádech příznivý vítr. Již několikrát jsem s nimi společně zpíval a tento pocit jsem vždy mohl zažít!
- Pavel Helan, zpěvák & kytarista


Kvartet přináší inteligentní humor plný vkusné zábavy, virtuozity, vášnivého nadšení, instrumentální akrobacie i šarmu, který uchvátí publikum každého věku.
- OperaPlus


V Česku podobné hudební těleso nenajdete, a i ve světě jich je pouze několik.
- Idnes.cz

https://pcq.cz/
Vstupné: 250 Kč

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram     Youtube