AKCE

Festival svobody

24.11.2023 19:00 - 24.11.2023 23:59


Festival svobody je opět v Třinci
→ První akcí letošního Festivalu svobody bude populární historický podcast Martina Gromana a Michala Stehlíka Přepište dějiny, který se zaměří na bouřlivé dějiny Třince ve 20. století.
Půjde jak o národnostní situaci, fenomén hranic, zlomy let 1918 nebo 1945 a nebudou chybět ani železárny nebo hokej. A dojde i na slavné rodáky a osobnosti.
→ V sobotu 25. listopadu se uskuteční Inspirativní setkání s novinářem a spisovatelem Tomášem Etzlerem nebo expertem na umělou inteligenci Josefem Holým. Festival svobody si oblíbil bývalý náčelník Vojenské policie, právník Otakar Foltýn, který jej navštíví již potřetí. Dalším z hostů bude například ústavní právník Jan Kysela a Jan Beneš z Ostravské univerzity.
Formát těchto setkání je koncipován tak, že každý z pozvaných hostů bude mít v knihovně svůj prostor pro cca 20 lidí. Po skončení každého bloku zůstávají lidé na svých místech a návštěvníci si přejdou k další osobnosti.
→ Po skončení jednotlivých přednášek je na programu panelová diskuse, která se osvědčila v minulém ročníku. Všichni hosté se sejdou u jednoho stolu a budou odpovídat na dotazy z publika. Moderování se ujme Jan Becher z Knihkupectví Kapitola.

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram