AKCE

ČteFesT - Kamila Hladká - Sestry

2.6.2024 15:00 - 2.6.2024 23:59


"Kdyby Bůh neměl smysl pro humor, tak nejsem v klášteře." (s.Vilma) A ani na Prašivé, kam se sestry chystají vyrazit s Kamilou Hladkou a ČteFesTem v neděli 2.6. odpoledne v 15.00. 

Přijďte se dozvědět více na Malou Prašivou ke kostelu sv. Antonína Paduánského. Setkáte se zde s Kamilou Hladkou, autorkou knihy Sestry - knihy rozhovorů se čtyřmi generacemi řeholních sester sledujících každodenní život těchto žen v dobách komunistického Československa i v současnosti. Se dvěma z nich - s. Lucií Martou Cicialovou, proděkankou Cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci a s. Vilmou Miluší Venkrbcovou, představenou sester boromejek Charitního domova Města Albrechtice - se můžete osobně setkat a jedinečně tak navnímat jejich výjimečné osudy.

Sestra Lucie pochází z Třince, sestra Vilma z Rohozné u Jihlavy. Obě spojuje Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého i rozhodnutí neobvyklé životní cesty. Život v hábitu, tzv. zasvěcený. Podíváme se na otázky: Jak mohou žít v dnešním světě takto viditelně jiné? Má to nějaký hlubší smysl? Je možné vnitřní svobodu svázat a uzavřít do cely? Co tato neobvyklá životní cesta přináší nebo bere?  

Na Malou Prašivou se dostanete pěšky z Komorní Lhotky, Dobratic u Prašivé nebo i na kole z Vyšních Lhot.  

Vstupné 150 Kč. Vstupenky zakoupíte v Infocentru Třinec nebo na www.goout.net

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram