Vítejte v
Třinci

AKTUALITY

1.8.2020

Třinecké farmářské trhy

Farmářské trhy budou pokračovat každý druhý pátek v sudém týdnu, a to od 7. srpna až do 30. října. V pátky 13. a 27. listopadu se trhy budou konat pouze v případě příznivého počasí.

Chybět nebudou sýrové a masné výrobky, zelenina, pečivo, med, koření, užitková i okrasná zahradní výsadba a mnoho dalšího.

                                  Na obrázku může být: text, kde se píše www.trisia.cz TRINECKÉ farmárské trhy ㅇ0 TRISIA nam. Svobody Trinec każdy druhy patek pokračujeme dál 21. srpna, 4. 18. zári, 16. a 30. rijna, 13. a 27. listopadu
                                        

 

 

 

 

 

 

1.7.2020

Těšínské Slezsko - region pro všechny

Zajímavé informace o destinaci Těšínské Slezsko, produktech cestovního ruchu a nabídce služeb včetně interaktivní mapy

najdete na webových stránkách www.tesinskeslezsko.cz.

zakladni_cz_120

4.5.2018

Tur. známka a tur. nálepka na vyhořelý kostel Božího těla v Gutech

V našem informačním centru můžete nyní zakoupit sbírkovou turistickou známku za 100 Kč a sbírkovou turistickou nálepku za 50 Kč.
Sbírkovou turistickou známku i sbírkovou turistickou nálepku zakoupíte také v Gorolském informačním centru. Zakoupením přispějete na obnovu Gutského kostelíku.

3.5.2018

Muzeum v Tyře

Muzeum bylo otevřeno 30.4.2016 v nebytových prostorách mateřské školy v Tyře. Je otevřeno v úterky od 14 do 16 hodin, možno i jindy po domluvě na tel.č. 776 370 580. Jeho součástí je antikvariát. Kromě předmětů  předků místních obyvatel se zde nacházejí keramické, železné a skleněné střepy, které byly nalezeny při objevování valašského osídlení. Je zde mnoho údajů z minulosti obce, jako např. fojtové od r. 1796, řídící škol českých i polských, vyprávění babiček apod. Vše je zdokumentováno krásnými a výstižnými fotogtafiemi dnes již zesnulého pana Knybla.

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram     Youtube