Vítejte v
Třinci

AKCE

Obrazy z prehistorické země

24.9.2019 - 17.11.2019


Ukázky obrazových rekonstrukcí pravěkých tvorů.
 
Výstava představuje tvorbu čtveřice výtvarníků - Pavla Dvorského, Petra Modlitby, Jiřího Svobody a Vladimíra Rimbaly, kteří se zabývají oborem tzv. vědecké umělecké rekonstrukce.
 
Působí na pomezí mezi oblastmi umění a vědy a spolupracují s odborníky na tvorbě přesných zobrazení prehistorické fauny a flóry i dávných předků člověka. Jejich díla se tak stávají součástí přírodovědných expozic nebo se objevují jako obrazová součást vědeckých publikací.

Autoři tak navazují na práci geniálního českého malíře Zdeňka Buriana, který v ilustracích řady vědeckých i populárně naučných a dobrodružných knih zhmotnil vědecké poznatky o dávném životě na zemi.

Každý z tvůrců pracuje svým osobitým způsobem, všechny však spojuje nejen zájem o prehistorii Země, ale také hluboká úcta k již zmiňovanému malíři Zdeňku Burianovi, jehož dílo bezesporu vždy patřilo a stále patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo ve světě na tomto poli vytvořeno.

Na výstavě tak ožívá svět známých i méně známých živočichů obývajících naši planetu před miliony lety stejně jako v dobách nedlouho před příchodem člověkem.
 

DNEŠNÍ AKCE

PROBÍHAJÍCÍ AKCE

Identical Identity

6.1.2020 - 18.2.2020

Můj neklid - Mosty u Jablunkova

16.1.2020 - 21.2.2020

POČASÍ V TŘINCI

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram     Youtube