Vítejte v
Třinci

AKCE

Dorota Barová TRIO

25.9.2022 18:00 - 25.9.2022 23:59


Tři roky po debutovém a Andělem oceněném sólovém debutu „Iluzja“, vydává třinecká rodačka Dorota Barová svoje druhé autorské album a přijede nám ho představit také do Třince.


Violoncellistka a zpěvačka je vedle své úspěšné sólové dráhy známá především z dua Tara Fuki, jazzové kapely Vertigo či projektu členů kapely Korben Dallas, Tugriki, a také je stálou členkou kapely Anety Langerové. Na albu DOTYK přináší kolekci nových autorských písní a textů, které nahrála v triu s kytaristou Miroslavem Chyškou (Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers) a baskytaristou Milošem Klápštěm (Aneta Langerová, MarZ, Janoušek-Wroblewski Quartet, Beata Hlavenková). Celé album je nazpívané v polštině a kromě jejích vlastních textů je na něm také zhudebněná báseň oblíbeného polského básníka Krzystofa Kamila Baczyńského, jedním textem přispěla polská autorka a novinářka Teresa Drozda. Svojí intimní náladou a rafinovanou jednoduchostí nové album volně navazuje na předchozí Iluzju. 

Dotyk získal cenu Jantar za rok 2021 v kategorie populární hudba a nominaci na cenu Anděl v kategorii jazz.

"Každopádně jde o zážitek, který vás přiková k zemi a roztančí vaši duši. Dorota Barová má cit po míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi." Jan Mazura, ČRo Vltava

Trio vystupuje v sestavě:

Dorota Barová - zpěv, violoncello

Miroslav Chyška - el. kytara

Miloš Klápště - baskytara, zpěv

 

NOVINKY NA E-MAIL

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky?

Potvrzením údělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

SLEDUJTE NÁS

Facebook     Instagram     Youtube